„Gra Muzyka” jest to gra edukacyjna mająca na celu wspomaganie rozwoju i wrażliwości muzycznej dzieci, poprzez przybliżenie im elementów dzieła muzycznego oraz zachęcenie do różnych form aktywności ruchowej w rytm muzyki, które wpływają na umuzykalnianie, a przez swobodną formę intensyfikują naukę bez poczucia nużącego zajęcia. Projekt gry muzycznej został stworzony na podstawie sprawdzonej autorskiej metody nauki muzyki Joanny Bronisławskiej, która jest muzykiem, pedagogiem i animatorem kultury. 
Dogłębna analiza tematu pozwoliła stworzyć proste i logiczne zasady gry, która może służyć jako forma świetnej zabawy zarówno w domu, jak również jako pomoc w nauce muzyki dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. 
Dużym atutem gry jest możliwość przeprowadzenia jej w terenie, dlatego, że właściwie istotą gry są tylko dwie kostki. Aby usprawnić komunikację w grze został zastosowany kod kolorystyczny, który jest łatwo rozróżnialny poprzez dobranie odpowiednich kolorów: czerwonego, żółtego, pomarańczowego, zielonego i cyjanowego. Grafika jest przyjazna dzieciom, a uproszczone znaki pozwalają na szybką i jednoznaczną percepcję. Głównym elementem gry są 3 kostki, które zostały wykonane z naturalnego, przyjaznego materiału jakim jest drewno. Kostki mają wymiary 4,5 mm x 4,5 mm, są grzechotkami, co sprawia, że dosłownie możemy nimi „grać”. Pozostałe elementy gry to: 5 kart edukacyjnych, instrukcja wraz z płytą CD, plansza do gry, 4 pionki do gry, karta „Super Muzyk”, 6 pieczątek, tusz, pudełko o wymiarach 235 mm x 330 mm x 80 mm.
Gra przeznaczona jest dla tych najmłodszych, ale również Nam uświadamia jaka może być muzyka i zachęca Nas do wspólnej zabawy razem z dziećmi. Projekt jest projektem koncepcyjnym, powstał w 2014 roku.

Zobacz moje inne prace

Back to Top